מאמר צולל הצלה 1

מאמר צולל הצלה 1

מאמר צולל הצלה 1 ראשון בסדרה

מאמר צולל הצלה 1 עוסק בכיצד לנהל ולטפל בצולל בפאניקה.

המחשבה על מישהו שנכנס לפאניקה מתחת למים קשורה לרוב לצולל חדש או לא מנוסה. לעיתים נדירות אנו מדמיינים צוללים  המותאם מכף רגל ועד ראש בציוד צלילה מתקדם עם מסכתם על מצחם בבהלה מלאה על פני השטח.

לעתים קרובות מניחים שצוללים טכניים הם הוכחה מנוגדת לפאניקה, מכיוון שהם בילו כל כך הרבה זמן וצברו כל כך הרבה ניסיון במים, שהם פשוט לא היו נבהלים במצבים שונים.

ובכן, אולי נפוצץ כאן כמה בועות, אבל זה פשוט לא המקרה. צוללים מנוסים אינם פטורים מבהלה מתחת למים. אנו מתארים כמה דברים העלולים לגרום לצולל ותיק להיבהל וכיצד ניתן להימנע מהם.

זמן – תזמון הכל בסדר? במקרה זה  צוללים ותיקים זקוקים לזמן מספיק כדי להתכונן לפני שהם נכנסים למים. צוללים ותיקים לא צריכים להתארגן במהירות חילזון אבל חשוב לא להאיץ את ההכנה לפני צלילה. כאשר מאיצים בצוללים, הם עלולים להחמיץ שלבים קודמים חיוניים ולהתחיל את הצלילה ברגל הלא נכונה, על ידי העלאת נשימה וקצב הלב. ההמאמץ והלחץ המוגברים  יכולים להיות התחלה של ספירלה כלפי מטה לפאניקה, אם משהו אחר משתבש.

קח את הזמן שלך להגדיר את תהליך הצלילה ואל תמהר לתהליך גם עבור חברי הצוות שלך.

שוב, מה הבלאגן? – זה לא סוד שמאמצי שחייה מוגברים, יגדילו את עומס העבודה הכולל ואת קצב הנשימה וכתוצאה מכך ייצור מוגבר של פחמן דו חמצני (CO2). כשאתה שוחה קשה ועובד יתר על המידה הגוף שלך שורף יותר חמצן, מה שיוצר יותר CO2. עומס יתר זה יכול לגרום לנו למספר בעיות אך להתמקד באחת, התגובה הראשונה של הגוף להצטברות CO2 היא קצב נשימה מוגבר וחרדה.

ככל שאתה נושם חזק ומהיר יותר, לגופך יש נטייה לשמור על יותר CO2, מה שיוצר יותר חרדה.

זהו מדרון חלקלק, אם במקרה יש לך כשל בציוד או מצב חירום אחר בזמן שאתה כבר חרד, אתה פשוט הרבה יותר קרוב להתקף פאניקה מלא. אם אתה חושד שאתה עובד קשה מדי ובונה יותר מדי CO2, חשוב להאט או לעצור ולקבל מגע יציב (אם אפשרי), להירגע ולייצב את הנשימה תחת שליטה. הפסקה זו תאפשר לגופך לפרוק עודף CO2, להעביר חמצן ביעילות ולהקים מחדש דפוס נשימה קבוע. בדרך זו תוכלו להחזיר את עצמכם לשליטה בצלילה ובמצב של טיפול במצבי חירום, אם הם מתעוררים מבלי להיכנס למצב פאניקה.

העמסת משימות – חשוב לא להעמיס על עצמך משימות בזמן צלילה.

בסופו של דבר אתה צריך להיות בעל תוכנית / פרופיל צלילה שיש לזכור בכל עת. מצבים עשויים לדרוש שימוש בגלגלת ומצוף הרמה, מדידה ורישום הערות, ועוד. האם אתה יכול לעמוד בקצב תוכנית הצלילה שלך בזמן שאתה לוקח על עצמך אחת מהמשימות האלה? אם כן, אל תנסו לעשות יותר מדי בבת אחת. אם אתה מבצע חניה בזמן שאתה עולה במעלה קיר, אין לנסות בו זמנית לשלוח מצוף סמן עילי. לפני הכניסה למים, הכינו תוכנית לביצוע המשימות ואפשרו זמן בין לבין למקרה שזה לא ילך כמתוכנן או אם המשימה אורכת זמן רב מהצפוי.

אם אתה מוצא את עצמך עמוס ומוצף, עצור! חשוב על המצב ועל האפשרויות שלך. בקש מחבר הצוות שלך לעזרה במידת האפשר.

מומלץ לעשות קורס זה את הסמכת צולל נייטרוקס.

לשיפור מצבכם במים כנסו למאמר איזון מושלם.

מאמר צולל הצלה 1

למחירים והרשמה לקורסים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם